Austrija Hrvatska Sport

EL: Dinamo pobjednik hrvatsko-austrijskog dvoboja

U trećem kolu UEFA Europske lige Dinamo Zagreb je uzeo minimalnu pobjedu u hrvatsko-austrijskom dvoboju protiv Wolfsbergera. Ostala dva austrijska kluba ostvarili su pobjede, dok je Rijeka protiv Napolija izgubila unatoč hrabroj igri.

Hrvatsko-austrijski duel između Dinamo Zagreba i Wolfsbergera završio je s minimalnih 1:0. Strijelac u jednoj lošoj utakmici, gdje su obje momčadi bile oslabljene zbog nekoliko slučajeva zaraze koronavirusom, bio je Iyayi Atiemwen u 76. minuti. WAC je igrao s igračem manje od 45. minuti, kada je Matthäus Taferner dobio drugi žuti karton.

Spielstände bereitgestellt von SofaScore LiveScore

Bečki Rapid je kod kuće imao velike muke protiv irskog Dundalka, koji ove sezone debitira u grupnoj fazi nekog europskog natjecanja. Već u sedmoj minuti su gosti poveli preko Pata Hobana, a kapetan domaćih Dejan Ljubičić izjednačava rezultat u 22. minuti, što će biti i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Kelvin Arase dovodi Rapid u vodstvo u 79. minuti, a isto traje tek dvije minute. Dundalk u 81. minuti s jedanaesterca preko McMillana dolazi do poravnanja rezultata. U 87. i 90. minuti Hofmann i Demir donose pobjedu Rapidu, a konačnih 4:3 postiže ponovno David McMillan s bijele točke u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Veliki Napoli gostovao je u Rijeci i pobjedio sa 2:1. Riječani su poveli u 13. minuti pogotkom Roberta Murića u 13. minuti, a Nijemac Diego Demme na asistenciju Mertensa pogađa u 43. minuti za 1:1. Napoli je u drugom poluvremenu u kombiniranom sastavu došao do vodstva u 62. minuti autogolom Filipa Brauta, što će na kraju biti i konačan rezultat.

LASK Linz je s minimalnih 1:0 pobijedio kod belgijskog Antwerpa hrvatskog trenera Ivana Leke. Strijelac jedinog pogotka dana bio je Johannes Eggestein, koji je na posudbi iz Werdera, u 54. minuti. Iz igre je nakon drugog žutog kartona u 68. minuti bio isključen James Holland.

Sažetke svih utakmica osim Rijeka-Napoli možete pogledati na stranicama TVtheke ORF-a.

UEFA Europska liga, 3. kolo – odabrane utakmice:
Dinamo
-WAC 1:0 (Atiemwen 76′)
Rapid-Dundalk 4:3 (Ljubičić 22′, Arase 79′, M. Hofmann 87′, Demir 90′ / Hoban 7′, McMillan 81′-11m 90’+6′-11m)
Rijeka-Napoli 1:2 (Murić 13′ / Demme 43′, Braut 62′-ag.)
Antwerp-LASK 0:1 (Eggestein 54′)