Beč
7. listopada 2022.
Sport Svijet

El Clasico: Luka Modrić pokazao koliko je važan Realu

Jučerašnji El Clasico, najveća nogometna utakmica na svijetu, prvi put se igrala bez publike. Barcelona je kod kuće dočekala Real Madrid, a obje ekipe se nalaze u rezultatskim krizama. I ovaj put je Luka Modrić pokazao koliko je bitan za kraljevski klub.

Real je već nakon pet minuta došao u vodstvo nakon što su Benzema i Valverde razigrali obranu Katalonaca. Samo tri minute kasnije trenutno igrač u najboljoj formi, Ansu Fati, sa svojih 17 godina postiže pogodak za poravnanje i pogađa već peti put u sezoni.

Drugo poluvrijeme dovelo je slabiju igru Barcelone, što će Real i iskoristiti. U 63. minuti Lenglet za dres povlači Ramosa koji teatralno pada u šesnaestercu, no sudac i nakon korištenja VAR-a pokazuje na bijelu točku. Iako je nepisano pravilo da nogometaš nad kojim je napravljen prekršaj ne izvodi jedanaesterac, Ramos je prekršio to nepisano pravilo i bio precizan za svoj 99. gol u dresu Reala. Luka Modrić je stavio točku na i u 90. minuti za konačnih 3:1.

Modrić je u igru ušao u 69. minuti, a u posljednjim minutama utakmice nakon promašaja Viniciusa uzeo je loptu, dva puta predriblao golmana Neta i vanjskim dijelom kopačke između dvojice štopera Barcelone sjajno pogodio. Prije četiri dana je postigao prelijep pogodak u porazu protiv Shakhtara (2:3).