Beč
30. lipnja 2020.
Hrvatska Sport

Donna Vekić i Dominic Thiem u 3. kolu Australian Opena

Hrvatska tenisačica Donna Vekić izborila je treće kolo Australian Opena pobjedom protiv Francuskinje Alize Cronet rezultatom 2:0 u setovima (6:4; 6:2). Pobjedu je ostvario i najbolje rangirani austrijski tenisač, Dominic Thiem, koji je teže od očekivanog savladao domaćeg igrača Alexandra Bolta, sa 3:2 u setovima (6:2; 5:7; 6:7; 6:1; 6:2).

Hrvatska tenisačica Donna Vekić nastavila je dobre igre na prvom Grand Slamu sezone koji se igra u Australiji. Ona je za točno sat i pol savladala Francuskinju Alize Cornet i pobjedom izborila treće kolo Australian Opena gdje je očekuje Poljakinja Iga Swiatek, 56. na WTA listi. Vekić je odigrala solidan susret, s jako dobrom igrom nakon prvog servisa. Protivnici je dozvolila samo tri break šanse, od čega je Cornet iskoristila samo jednu. Vekić je izborila čak 13 break šansi, a iskoristila je njih osam.

Najbolje rangirani austrijski tenisač i peti tenisač na ATP listi Dominic Thiem teže od očekivanog pobijedio je domaćeg tenisača i 140. na ATP listi Alexandra Bolta. Austrijanac je dobro otvorio susret i slavio u prvom setu, da bi australski tenisač dobio sljedeća dva. U četvrtom i petom setu Thiem je pokazao da zašto je jedan od pritajenih favorita za osvajanje Australian Opena i lagano je osvojio dva seta koja su mu osigurala prolaz u treće kolo. U trećem kolu igrat će protiv sve boljeg Amerikanca Taylora Fritza.

Hrvatski tenisač Ivo Karlović, jedan od najstarijih igrača na ATP touru izgubio je od Francuza Gaela Monfilsa rezultatom 3:1 u setovima. Hrvatsko-brazilska kombinacija Pavić/Soares zabilježila je pobjedu protiv britansko-japanske kombinacije Bambridge/McLachlan.

Kasno večeras po hrvatskom vremenu svoj susret 3. kola Australian Opena igra Marin Čilić, a protivnik će mu biti Španjolac Bautista Agut, 9. igrač svijeta.