Beč
5. travnja 2020.
Austrija Sport Svijet

Dominic Thiem u polufinalu Australian Opena

Najbolji austrijski tenisač Dominic Thiem sjajnom je igrom savladao prvog igrača svijeta Španjolca Rafaela Nadala i pobjedom je izborio polufinale Australian Opena gdje ga čeka Nijemac Alexandar Zverev. Thiem je rezultatom 3:1 u setovima (7:6, 7:6, 4:6, 7:6) savladao Nadala i po prvi put u svojoj karijeri izborio polufinale prvog Grand Slama u sezoni.

Dominic Thiem potvrdio je sjajnu formu na početku sezone i sjajnom igrom savladao je prvog igrača svijeta Španjolca Rafaela Nadala. Thiem je ključnu snagu pokazao u 13. igri prvog i drugog seta, koje je smirenom igrom i osvojio. Sjajan je bio u tie-breaku i prvog i drugog seta te je nakon dva sata igre imao prednost od 2:0 u setovima, ponajviše zahvaljujući sjajnoj igri nakon prvog servisa.

Treći set je pripao Nadalu, koji je pokazao zašto je prvi igrač svijeta te zašto u svojoj kolekciji ima čak 19 Grand Slam naslova. Četvrti set je sjajno otvorio Thiem, napravio je break je u trećem gemu, te je imao priliku da servira za pobjedu. Španjolac je još jednom pokazao mentalnu snagu u ključnim trenucima susreta pa je u 9 igri četvrtog seta oduzeo servis Thiemu. I četvrti set je otišao u 13. igru gdje je ponovo zablistao Thiem i sjajnom igrom izborio polufinale Australian Opena.

Ukupnim rezultatom 3:1 u setovima (7:6, 7:6, 4:6, 7:6) Thiem je po prvi put u svojoj karijeri izborio polufinale Australian Opena. Sjajni dvoboj protiv Nadala trajao je duže od četiri sata.

Najbolji austrijski tenisač u polufinalu će igrati protiv Nijemca Alexandera Zvereva, a drugi polufinalni par su Novak Đoković i Roger Federer.