Beč
29. lipnja 2020.
Austrija Sport Svijet

Dominic Thiem u finalu Australian Opena

Austrijski tenisač Dominic Thiem plasirao se u finale Australian Opena pobijedivši sedmog igrača svijeta Nijemca Alexandra Zvereva sa 3:1 u setovima (3:6, 6:4, 7:6 (3), 7:6 (4)) nakon više od tri i pol sata igre u Melbourneu. Za osvajanje Australian Opena igrat će s Novakom Đokovićem koji u polufinalu savladao Švicarca Rogera Federera.

Sjajni austrijski tenisač Dominic Thiem plasirao se u finale prvog Grand Slama sezone nakon odlične igre i pobjede protiv sedmog igrača svijeta, Nijemca Alexandera Zvereva. Nakon više od tri i pol sata igre, gubitka prvog seta, te dva tie-breaka u trećem odnosno četvrtom setu, sjajni Austrijanac izborio je prvo finale u Australian Opena u karijeri. U finalu ga čeka Novak Đoković koji je u drugom polufinalnom susretu savladao ozlijeđenog Švicarca Rogera Federera.

U velikoj borbi za finale, Thiem nije počeo baš najbolje, pa je prvi set otišao na stranu Zvereva. Thiem je u drugom setu konsolidirao svoju igru, smanjio broj pogrešaka u ključnim trenucima, pa je nakon sat i petnaest minuta rezultat bio poravnan u setovima. Treći set otišao je u 13. igru gdje je Thiem ponovo na ovom turniru pokazao da je mentalno sjajno pripremljen. Isto kao i protiv Nadala, u ključnim trenucima bio je odličan. Četvrti set je bio gotovo pa preslika trećeg, Thiem je još jednom pokazao sjajnu igru, i u odlučujućoj 13. igri osvojio četvrti set, a ujedno i izborio plasman u finale.

Protivnik u finalu bit će mu drugi igrač svijeta, Novak Đoković. Njih dvojica su se dosad susreli deset puta, a u pobjedama vodi Novak Đoković s 6:4. Zanimljivo u prošloj godinu sreli su se tri puta, a uspješniji je bio austrijski tenisač Thiem koji je slavio u zadnja dva susreta prošle godine. Posebno se pamti njegova pobjeda na Rolland Garrosu.

Finalni susret na rasporedu je u nedjelju u jutarnjem terminu po srednjoeuropskom vremenu.