Beč
5. kolovoza 2020.
Sport Zanimljivosti

DANI KOJE PAMTIMO: Pobjeda nad Rusijom i plasman u polufinale SP

Na današnji dan, prije dvije godine Hrvatska nogometna reprezentacija se pobjedom nad domaćinom SP-a Rusijom plasirala u polufinale Svjetskog prvenstva. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, nakon 120 minuta 2:2, a u raspucavanju s bijele točke izabranici Zlatka Dalića bili su uspješniji sa 4:3, čime su izborili polufinalni ogled protiv Engleza.

U iznimno zanimljivoj utakmici, ali i jako teškoj za živce hrvatskih navijača. Rusija je povela golom Denisa Čeriševa u 31. minuti, a na 1:1 izjednačio je sjajni Andrej Kramarić u 39. minuti. Hrvatsku je u vodstvo doveo Domagoj Vida u 101. minuti, no za 2:2 pogodio je Mario Fernandes u 115. minuti, pa su o posljednjem polufinalistu odlučivali udarci s bijele točke, koje Hrvati ne pamte dobro još od Turske, ali su imali više samopouzdanja nakon pobjede nad Danskom.

Četiri od pet hrvatskih izvođača bilo je precizno, dok kod Rusa dva izvođača nisu uspjela svladati sjajnog Danijela Subašića. Kao i protiv Danske u osmini finala, posljednji 11-erac za Hrvatsku izveo je i pogodio Ivan Rakitić i odveo Hrvatsku u još jedno polufinale najboljih svjetskih reprezentacija. Protivnik u polufinalu bila je Engleska, a pobjeda nad Rusima burno se slavila diljem Hrvatske, iseljeništva, Bosne i Hercegovine. Veliko slavlje uslijedilo je i na bečkim ulicama. Hrvati tu večer nisu spavali!