28. studenoga 2022.
Austrija Sport

BUNDESLIGA: Buriću bod u debiju, Austrija ispustila dvostruko vodstvo

Za vikend je odigrano treće kolo austrijske nogometne tipico Bundeslige.

Pred dvoboj za ulazak u Europsku ligu kod Sporting Lisabona, LASK Linz je kod kuće s laganih 3:1 pobijedio WAC. Za vodstvo od 2:0 strijelci su bili Husein Balić u 26. i Marko Raguž u 55. minuti s bijele točke. Dominik Baumgartner je u 73. minuti vratio Wolfsberg u igru, ali je samo pet minuta kasnije Gernot Trauner svojim pogotkom riješio pitanje pobjednika.

Hrvatski trener Damir Burić uspješno je debitirao na klupi Admire 1.114 dana nakon što je posljednji put vodio momčad iz Innsbrucka. Admira je uzela bod u Beču kod Austrije, koja je dva puta vodila i opet nije uspjela pobijediti. Domaćini su vodili dva puta pogotcima Christopha Monscheina u 8. i Benedikta Pichlera u 52. minuti, a Admira je izjednačila preko iskusnog Erwina Hoffera u 28. te Maximilian Breuniga u 87. minuti.

Na klupi Sturm Graza trener Christian Ilzer i nakon treće utakmice čeka na prvu ligašku pobjedu. Crni su u štajerskom dvoboju uzeli bod protiv TSV Hartberga. Ivan Ljubić je u 31. minuti doveo Graz u vodstvo, ali u posljednjim sekundama utakmice najbolji igrač Hartberga Dario Tadić pogodio je iz jedanaesterca za podjelu bodova.

Prvak RB Salzburg pobijedio je kod SV Rieda sa 3:1. Dvostruki strijelac bio je Mergim Berisha u 45. i 53. minuti, a odlični Patson Daka pogodio je u sedmoj minuti sudačke nadoknade. Jedini pogodak za novog prvoligaša postigao je Julian Wießmeier u 83. minuti.

Rapid Beč je s tijesnih 2:1 pobijedio kod St. Pöltena. Strijelci za Rapid bili su Fountas u 15. i Kara u 17. minuti iz jedanaesterca.

WSG Swarowski pobijedio je u gostima kod Rheindorf Altacha sa 2:0. Strijelac oba zgoditka za momčad iz Tirola bio je iskusni slovenski napadač Zlatko Dedič u 6. i 64. minuti.

Sažetke svih utakmica možete pogledati na ORF-u.