Beč
28/10/2020
Hrvatska Sport

BUNDESLIGA: Povijesni debakl bečkog Rapida!

U sklopu 29. kola austrijske tipico Bundeslige, bečki Rapid doživio je povijesni poraz od Red Bull Salzburga – 2:7! Ovom pobjedom je Salzburg jednom rukom na peharu i tako bliži novoj tituli austrijskog prvaka.

Tri kola prije kraja, Salzburg je ovom visokom pobjedom i odličnom igrom u Allianz Stadionu otišao na osam bodova od drugoplasiranog LASK-a. U 19. minuti je Rapid poveo pogotkom Ercana Kare, no samo tri minute trajalo je slavlje domaćina.

Do poluvremena svoje pogotke su postigli Okafor (22.), Mwepu (30.), Szoboszlai (39.) i Vallci (44.), pa je prvo poluvrijeme završilo 1:4. U drugom poluvremenu, Ramalho, Junuzović i Hwang su poradili na najvećem domaćem porazu Bečana od 1969. godine. Pogodak Zlatka Junuzovića u 65. minuti vrijedi pogledati više puta. Fountas je u drugoj minuti sudačke nadoknade smanjio mučan poraz na 2:7.

Prije dvanaest godina, Salzburg je već jednom pobijedio Rapid sa 7:0, dok je ovo najveći domaći poraz Rapida još od Austrije (0:6) prije 51 godinu. Od osnutka lige 1974. godine, Rapid nije kod kuće primio više pogodaka.

Rapid Wien-RB Salzburg 2:7 (Kara 19′, Fountas 92′ / Okafor 22′, Mwepu 30′, Szoboszlai 39′, Vallci 44′, Ramalho 60′, Junuzović 65′, Hwang 79′-11m)