Beč
28/10/2020
Austrija Sport

Austrija ostvarila treću pobjedu u osam dana

Osam dana, tri pobjede: Austrijska nogometna reprezentacija odradila je odličan posao u teškom rasporedu. U rumunjskom Ploiestiju su ostvarili minimalnu pobjedu od 1:0 i tako ostali na prvom mjestu svoje grupe u UEFA Ligi nacija. Ovo je bilo prvi put da je svih 11 igrača početnog sastava došlo iz njemačke Bundeslige.

Izbornik Franco Foda je jučer ostvario svoju 18. pobjedu u 27 utakmica, ali nije zadovoljan s igrom svoje momčadi. Kao i protiv Sjeverne Irske u nedjelju (1:0), igra u prvom poluvremenu može i mora biti mnogo bolja: „U izgradnji igre smo imali previše jednostavnih pogrešaka i previše smo morali trčati za loptom“. Zbog toga je u drugom poluvremenu promijenio formaciju na tri braniča i onda je posjed lopte i oduzimanje izgubljenih lopti bilo bolje.

32-godišnji kapetan reprezentacije Julian Baumgartlinger je igru protiv Rumunjske nazvao „najlošijom utakmicom u Ligi nacija“, ali je „bitno i lijepo“ da je Austrija unatoč takvoj igri ostvarila pobjedu.

Domaćin je u osmoj minuti imao dobru priliku u preko Marina, čiji udarac brani golman Pavao Pervan. U 13. minuti dobru priliku ne koristi Xaver Schlager, a najbolju priliku je imao Michael Gregoritsch koji pogađa gredu. Igrači Austrije protestirali su u 34. minuti, kada je Ciprian Deac dobio samo žuti karton nakon žestokog prekršaja nad štoperom Hintereggerom, a pred kraj poluvremena su Rumunji imali tri mini prilike, no ostaje 0:0.

Dvije minute nakon početka drugog poluvremena domaćin postiže pogodak preko Alibeca, ali isti se opravdano poništava zbog zaleđa. U 65. minuti ponovno greda za Austriju, ovaj put nakon udarca Lainera. Deset minuta kasnije Austrija napokon dolazi do vodstva: Alaba preko Baumgartnera prosljeđuje loptu do Schöpfa koji dobrim udarcem pogađa za konačnih i minimalnih 1:0.

Sljedeća utakmica Austrije je na rasporedu 11. studenog protiv Luksemburga, a na bečkom Ernst Happel stadionu slijede posljednje utakmice Lige nacije protiv Sjeverne Irske (15.11.) i Norveške (18.11.)

U ostalim utakmicama, Bosna i Hercegovina je izgubila u Poljskoj (0:3), Danska je s minimalnih 1:0 pobijedila u Londonu kod Engleske, trenutni branitelj titule Lige nacija Portugal pobijedio je s 3:0 protiv Švedske, a Srbija je nakon vodstva od 2:0 uzela samo bod u Turskoj (2:2).

RUMUNJSKA 0:1 AUSTRIJA (Schöpf 75′)