Sport

Austrija na otvaranju bolja od Sjeverne Makedonije

Reprezentacija Austrije je na otvaranju EURO-a slavila protiv Sjeverne Makedonije rezultatom 3:1. Strijelci za pobjednike bili su Stefan Lainer, Michael Gregoritsch i Marko Arnautović. Za Makedonce je pogodio Goran Pandev.

Austrija je povela u 18. minuti. Marcel Sabitzer poslao je fantastičnu dijagonalu, a desni bek Stefan Lainer utrčao na drugu vratnicu i odlično pogodio za 1:0. Austrija je nastavila stvarati prigode, no kazna za promašene pokušaje stigla je u 28. minuti. Povijesni gol za Sjevernu Makedoniju zabio je legendarni Goran Pandev. Na poluvrijeme se otišlo neriješenim rezultatom.

Austrija je bila bolja u drugom dijelu, a na pogodak se čekalo sve do 78. minute. Alaba je sjajno ubacio s lijeve strane, a najspretnije je reagirao Gregoritsch i vratio Austriju u vodstvo. Pobjedu je potvrdio Arnautović 11 minuta kasnije.