01/12/2020
Austrija Sport

ATP Beč: Ćorić izgubio od Đokovića nakon velike borbe

Treći dan Erste Bank Opena u Beču donio je dva sjajna duela između Tsitsipasa i Struffa te Đokovića i hrvatskog predstavnika Borne Ćorića.

U prvom meču dana, Rus Medvedev je sa rutinskih 2:0 u setovima dobio Jasona Junga iz Tajvana. Drugi duel dana, koji je odigran na pomoćnom terenu, Sinner je s također 2:0 u setovima pobijedio bolje rangiranog Caspera Ruuda iz Norveške.

Vrlo uzbudljiv meč vidjeli smo u grčko-njemačkom duelu između Tsitsipasa i Struffa. Nijemac je prvi set osvojio nakon što je u tie-breaku pobijedio sa 7:3, a ostala dva seta jedan od favorita za osvajanje turnira uzima sa 6-3 i 6-4. Laganu pobjedu ostavio je i Kanađanin Pospišil, koji je kao 81. igrač svijeta pobijedio 21. igrača svijeta, Auger-Aliassimea.

Osvajač Beča iz 2018. godine Kevin Anderson je pomalo iznenađujuće kao 111. igrač svijeta pobijedio Carrena Bustu koji ima odličnu sezonu, i to sa 2:0 u setovima.

Ponovno je meč dana odigrao prvi reket svijeta Novak Đokovića, koji je sa 2:0 u setovima pobijedio Hrvata Bornu Ćorića. Ćorić je imao tri set lopte u prvom setu, koji je odlučen tie-breakom. Tie-break je Đoković osvojio u tek 24. poenu, a samo zadnji gem seta je trajao skoro 20 minuta. U drugom setu je Đoković imao nešto bolju igru i Ćorić više grešaka, zbog čega je završeno sa 6-3 i 2:0 u setovima.

„Borna je veliki borac. Mi treniramo dosta skupa, ima jako sličan stil meni. Pogotovo je u prvom setu odlično servirao. Tie-break prvog seta je odlučio meč i sretan sam, što sam u pravom trenutku odigrao svoj najbolji tenis. Bilo je gusto i izazovno“, rekao je Đoković.

Ovom pobjedom je Đoković praktično osigurao prvo mjesto na ATP ranglisti na kraju godine. Rafael Nadal ima priliku da to spriječi, ali mora prihvatiti pozivnicu za turnir u Sofiji 8. studenog te uzeti sve bodove do kraja sezone. Ako mu to ne uspije, Đoković će šesti put u karijeri godinu završiti kao najbolji na svijetu, s čime će srušiti rekord Amerikanca Pete Samprasa.

U četvrtak su na rasporedu: Evans-Rodionov, Hurkacz-Sonego, Pospišil-Medvedev, Rublev-Sinner, Garin-Thiem i Tsitsipas-Dimitrov.